Stres Yönetimi Grup Terapisi

Stres Yönetimi Grup Terapisi

Hepimizin hayatının en büyük sorunu olan stres, sadece ruhsal değil bedensel sağlık sorunlarının da ana nedeni. Depresyondan kansere, yeme bozukluklarından saç dökülmesine kadar birçok olumsuz sonucu olan ve insanların günlük işlerini yerine getiremeyecek olan bu sorun için Pedamed ailesi olarak verdiğimiz psikiyatri ve psikoloji hizmetlerimize ek olarak Uzman Klinik Psikolog M. Emin BAYRAKTAR tarafından yönetilecek ‘Stresi Yönetmek’ adlı grup terapimizi açmaya karar verdik.

Grup Terapisi Nedir?

Belirli bir amaç veya belirli bir amaç olmadan toplanan bir grup insanın bir terapist önderliğinde yaptıkları terapi sürecidir.

Grup Terapisinin Avantajları Nelerdir?

  1. İnsana yalnız olmadığını hissettirir: Benzer durumu yaşayan başka insanlar ile beraber olmak onların dertlerini dinlemek ve anlamak bireye kendi ile barışmasına ve iyi hissetmesine yardımcı olacaktır.
  2. Ekonomiktir: Bireysel terapi ücretini denkleştiremeyen birçok danışana daha ekonomik bir terapi imkanı sağlar.
  3. Sosyalleşme sağlar: İnsan sosyal bir varlıktır bu nedenle iletişim kurma ihtiyacı vardır. Kişi tanımadığı birçok insan ile tanışacak ve onların hayatına dokunacaktır.
  4. Model alma ve model olma imkanı sağlar: Öfkesini veya alkol problemini aşan bir danışan diğer grup arkadaşlarına da örnek olacaktır. Bunun sonucunda birey kendisini iyi hissedecektir. Diğer grup arkadaşlarının iyi sonuçlar alması grup üyelerini de motive edecek ve süreç hızlanacaktır.

Kurallar

  1. Grup terapisinde her insanın kıymetli ve biricik olduğu görüşü baz alınır. Hiçbir üye diğer bir üye tarafından yargılanamaz.
  2. Grup terapisi üyeleri arasında dostluklar gelişebilir ancak grup terapisi sürecince asla flörtöz bir ilişki geliştirilemez. Geliştirenler gruptan çıkarılır.
  3. Her seans için ayrı ücret ödenir.
  4. Grup katılımcı sayısı en fazla on iki en az altı kişi olacak şekilde gerçekleştirilir.

Grup Terapisine ön randevu kaydı oluşturmak için 0212 543 5555 no.lu telefonumuzu arayabilir veya web sitemiz üzerinden ön randevu kaydı oluşturabilirsiniz. Gelen talep doğrultusunda oluşturulacak Grup'lar ve konu başlıkları hakkında bilgi verilecektir.