Neden Pedamed Psikiyatri Merkezi ?

Neden Pedamed Psikiyatri  Merkezi ?

Psikiyatrik ve psikolojik sorunları olan kişilerin sorunlarını kolayca çözebilecekleri, yardım alabilecekleri , bu alanda tam teşekküllü ve maddi kaygı duymadan gönül rahatlığı içinde gidebilecekleri bir merkeze ihtiyaç duydukları aşikardır .

Psikiyatride diğer branşlarda (göz, KBB, kadın doğum, fizik tedavi, v.b ) olduğu gibi çok seçeneklerinin olmaması. Çünkü bu branşlar bütün devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, özel hastaneler ve bir çok tıp merkezlerinde fazlasıyla bulunmaktadır. Oysa psikiyatride gidebilecekleri yer sayısı çok azdır.

Bu hastalar devlet hastaneleri veya özel muayenehanelere gitmek zorundalar.    

Hastaların çoğunun bu hastanelerden randevu alamamaları, muayene olmak için gittikleri bu hastanelerde uzman doktora muayene olamamaları, asistanlara muayene olmak zorunda kaldıkları, her seferinde doktorunun değişmesi gibi nedenlerle bu hastaneleri tercih etmedikleri bilinmektedir.

Psikiyatri de özel muayenehane ücretlerinin de çok yüksek olması, ayrıca psikiyatrik tedavilerin uzun sürmesi. Özel muayenehanelerde de her gidişte ücret ödemeleri nedeniyle tedavilerinin aksadığı maalesef göz ardı edilemeyecek bir gerçektir.

Bu sorunlara çözüm bulmak için 2008 yılında çıktığımız yolda hastalarımıza daha iyi ve daha kapsamlı bir hizmet sunmak için önce merkezimizi fiziksel şartları mükemmel olan yeni binaya taşıdık. Ondan sonra hem uzman doktor hem de psikolog kadromuzu ve idari kadromuzu genişleterek onlara layık oldukları bir ortamda en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeyi amaçladık.

Bu büyüme ve gelişmenin yanında SGK ile anlaşma sağlayarak önemli bir adım attık. Bu şekilde ihtiyacı olan kişilere çok pahalı olan özel psikiyatrik tedavinin maliyetlerini düşürerek her kesin bu imkana ulaşmasını sağladık..

SGK ile anlaşmamız sonucunda SSK, Bağ kur ve Emekli Sandığı mensuplarına psikiyatrik muayeneleri ve ilaç tedavileri, sosyal güvencelerinden faydalandırılarak yasal bir katkı ile sağlanmakta ve İlaçları SGK tarafından karşılanmaktadır.

Merkezimizin faaliyet alanı psikiyatri, psikoloji ve psikoterapi üzerinedir.

Mesleklerinde son derece deneyimli üç Psikiyatri Uzmanı ve altı Klinik Psikolog ile bir ekip ruhu anlayışı ile hizmet verilmektedir.

İlk başvuruda kapsamlı bir muayene ve tanıya yönelik gerekli testlerden sonra varılan teşhis sonrası tedaviye medikal(ilaç), psikoterapi veya ikisinin bir arada uygulandığı bir tedavi modeli başlanır. Tedavi süresince çeşitli test, skala ve tetkiklerle tedaviye alınan cevaplar uzmanlarımız tarafından değerlendirilir. Vakaların çoğunun teşhis, tedavi seçeneği ve tedavi sonuçları uzmanlarımızdan oluşan konseyimizde tartışılarak hasta için en iyi ve en doğru olana karar verilir.

Çeşitli psikoterapi, psikolojik testler ve laboratuar tetkiklerinin yapıldığı kliniğimizde günlük 150-200 kişiye hizmet verilmektedir.

Her yaşta çocuk, ergen, yetişkin ve yaşlılara yönelik hizmet sunulmaktadır.

Psikiyatriste gitmek bu gün için bazı kesimler tarafından hala yanlış değerlendirilse de yakın gelecekte tam tersine psikiyatriste gitmenin pozitif ayrıcalık sayılacağı günler çok uzak değil.  

Amacımız, hiç bir endişe duymadan hayatınızı DAHA KOLAY VE SORUNSUZ yaşabilmeniz için BİLGİ, DENEYİM VE DONANIMLI kadromuzla yanınızda olmaktır.

Sizi anlayan birine ihtiyaç duyduğunuzda ,

gelin , sağlık, huzur, uyum ve mutluluk için deneyimli Psikiyatrist ve psikologlarımızın desteği ile birlikte güvenli bir geleceğe yürüyelim..