Çağla Ebru AY

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Yüksek lisansını yine Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını Yrd. Doç. Dr. Arkun TATAR süpervizörlüğünde ‘Sosyal Beceri ve Kişilik Özelliklerinin Evlilik Uyumu Üzerine Etkisinin İncelenmesi’ konulu araştırma ile yapmıştır. Ayrıca duygudurum bozuklukları içerisinde yer alan Aleksitimi hakkında, Nöropsikiyatri Dergisi ve Türkiye Ölçme Araçları Dizininde (TOAD) Aleksitimi A Ölçeği yayınlanmıştır.

Öğrenimi sırasında birçok kurumda staj yapmıştır. Bezmi Alem Tıp Fakültesi Hastanesi psikiyatri servisi ve çocuk-ergen, yetişkin poliklinikleri, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi psikiyatri servisi, İstanbul Psikoterapi Merkezi klinik alanlarda yaptığı stajlardır. Beykoz Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Merkezinde stajyer psikolog olarak seanslara, süpervizyonlara katılmıştır. Ek olarak Özel Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Defterdar Mehmet Bey Anaokulunda stajlarını tamamlamıştır.

İş Deneyimi

2018- Özel Pedamed Psikiyatri Tıp Merkezi

2016-2017 İstanbul Psikoterapi Merkezi

Üsküdar Belediyesi

Aldığı eğitimler ve sertifikalar EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Eğitimi Kln. Psk. Emre Konuk- Davranış Bilimleri Enstitüsü, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (CBT), Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Yrd. Doç. Dr. Itır Tarı Cömert-Psikoloji Akademisi

MMPI test eğitimi, Wisc-r test eğitimi ve Psikolojik Değerlendirme Testleri& Resim Analizi Eğitimi- Psikiyatri ve Psikoloji Bilimleri Enstitüsü (İçerdiği testler; Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Luisa Duss, Psikanalitik Öykü Tamamlama Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Kent E.G.Y Testi, Cattel 2A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Amerikan Hiperaktivite Ölçeği, Bir Saat Çiz Testi, Gessel Gelişim Testi, Mini Mental Test& Resim Analizi)

Çalıştığı Alanlar

Bireysel Danışmanlık; Travmalar, Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Yeme Problemleri, Vajinismus Çocuk ve Ergen Danışmanlık; Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Davranış Problemleri, Enürezis-Enkoprezis, Fobiler, Öğrenme Güçlüğü, Tekrarlama problemleri ve Duygudurum bozuklukları, Uyum Sorunları Projeler/Faaliyetler/Seminerler Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şube Travma, Afet ve Kriz Biriminde görev alarak araştırmalar, sempozyumlar ve yardımlar konusunda da çalışmalara katılmıştır. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde ‘Üstün Potansiyeli Çocukların Özellikleri ve Yaşamsal Sorunları’ ve başka kurumlarda da ‘Ebeveyn Tutumlarının Çocuklar Üzerine Etkisi’ konulu seminerler vermiştir.