Uz. Dr. Ömer ESENKAYA

1979 yılında Konya Bozkır da doğdum. İlk öğretimimi Bozkırda tamamladım. 1993 yılında Gaziantep Fen Lisesine başladım. 1996 yılında mezun oldum.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesine girdim 2003 yılında Çapa Tıp fakültesinden Tıp Doktoru ünvanı almaya hak kazandım.

2005 yılına kadar İstanbul da özel sektörde pratisyen hekim olarak çalıştım. 2005 yılında Bakırköy Ruh Sağlığı Hastanesinde psikiyatri asistanı olarak görev yaptım.

Asistanlığım süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Adli psikiyatri, duygu durum  bozukluğu, nevroz terapi birimi, ergen psikiyatrisi, ergen ve erişkin alkol madde tedavi biriminde, genel psikiyatri servislerinde ve polikliniklerinde eğitimler ve çalışmalar yaptım.

Eğitimim sürecinde ulusal ve uluslar arası alanda kongre ve seminerlere katıldım. Uluslar arası Bakırköy günleri, Gazi Tıp Kongresi, Anadolu Psikiyatri günleri, Şizofreni Akademisi, Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi, Anksyete bozukluğu akademisi kongrelerine katıldım. Prof. Dr. Vamık Volkan’ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde altı ay boyunca verdiği dinamik psikiyatri eğitimlerine katıldım. Bir yıl Özel Balıklı Rum hastanesinde icapçı psikiyatrist olarak alkol ve madde bağımlısı hastaları ile çalıştım.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yedi yıl boyunca çalışmalarıma devam ettim.

Uzmanlık tezimi disosiyatif bozukluklar üzerine yaptım. 2012 yılında psikiyatri uzmanı ünvanı aldım. 2012 yılında Muş Bulanık Devlet Hastanesinde psikiyatri uzmanı olarak çalışmaya başladım.

2014 yılı mart ayında devlet memurluğu görevinden istifa ettim. Pedamed Psikiyatri Tıp Merkezinde göreve başladım.