Klinik Psikolog Ecem Karaoğlu

ECEM KARAOĞLU

Klinik Psikolog, EMDR Uygulayıcısı

Lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İngilizce Psikoloji lisans eğitimini 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüzde yüz ÖSYM bursu ile tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Cognitive Behavioral Therapy ekolü üzerine eğitimler aldı. 

Lisans eğitimi sırasında Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nde staj yaparak nevrotik ve psikotik vakalar üzerine klinik gözlem ve çalışmalar yaptı. Nörolog Doktor Mehmet Yavuz süpervizörlüğünde Alzheimer hastaları ile çalıştı. Alzheimer hastalarına uygulanan Transkraniyel Manyetik Stimülasyon (TMS) tedavilerinde aktif olarak görev aldı. Aynı zamanda Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikotik hastalarla stajına devam etti.

2015 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı.

DABATEM (ICBRT) Davranış Bilimleri Araştırma ve Tedavi Merkezi’nde (İstanbul Center for Behavior Research and Therapy), Doç. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları eğitimini aldı.

2016 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü, Emre Konuk tarafından verilen EMDR 1.Düzey eğitimini tamamlayarak, EMDR Uygulayıcısı olmaya hak kazandı.

Şuanda ise hizmetlerine PEDAMED Psikiyatri Tıp Merkezi’nde devam etmektedir.

Çalışma Alanları:

Yetişkin ve Ergen Bireyler

Travma, Depresyon, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)