Mandis Mirzai Deryani ASHKHASİ

1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanarak psikoloji eğitimine başladım. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimime devam ederek 1999 yılında mezun oldum.

Eğitimim süresince ADLİ TIP, KLİNİK NÖROLOJİ, ÇOCUK GELİŞİMİ ve sorunları ile ilgili dallarda eğitim gördüm. Bir ay süreyle devlet okullarında WİSC-R ( zeka testleri ) uygulanma ve değerlendirilmeleri ile ilgili çalışmalar yaptım. Daha sonra gönüllü olarak küçük adımlar programı kapsamında bir yıl süre ile Down sendromlu bir çocuğun gelişim eğitimlerini tamamladım.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Öget TANOR’ un yanında serebrovasküler atak geçirmiş ve kısmi felç oluşmuş olan hastalarda konuşma terapisi ve psikolojik destek uygulamaları alanında iki ay süreyle staj yaptım. 1999 – 2014 yılları arasında HAYAT hastaneler grubu, FRESENİUS, İDC ve İDM uluslararası diyaliz kuruluşlarında kronik hastalıkları olan hastalar ve aileleri ile psikolojik destek ve psikolojik terapi alanlarında çalışmalar yaptım ve ayrıca eğitimleri ile ilgilendim. Bu dönem süresince 2001 yılında Psk. Dr. Emre Konuk’ un 6 aylık aile terapisi ve uygulamaları eğitimine katıldım. 2002 yılında Prof. Dr. Ayten ZARA PAGE ile 3 ay süreli kayıplar, yas, cinsel istismar ve terapötik müdahaleler eğitim programına katıldım.

2004 yılında İstanbul’da muhtelif üniversitelerin öğretim üyelerinin ortaklaşa hazırladığı beş aylık KRONİK HASTALARDAKİ SAĞLIK PSİKOLOJİSİ eğitim programına katıldım ve SAĞLIK PSİKOLOJİSİ SERTİFİKASINI aldım. 2015 yılında PEDAMED Psikiyatri Tıp Merkezinde göreve başladım.

Çalıştığım alanlar vajinismus, depresyon, panik atak, obsessif – kompulsif bozuklukları ve psikolojik travmalar, anksiyete, stresle başa çıkma, aile danışmanlığı, kronik hastalıklardaki yaşanan sıkıntılar, kayıplar ( organ, ölüm...)ve yas bozuklukları, ruh sağlığı koruma eğitimleri ve bireysel gelişmeler.

2016 yılında MOXO DEHP TESTİ (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Sürekli Performans Testi eğitimi